هر انسانی آفریده اندیشه های روزانه خویش است. اگر انسان میخواهد دگرگونی در زندگیش روی دهد، باید از دل و جان آغاز کند

درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
خبر خوان

دریافت کد سیستم خبر خوان
***
 ***
امكانات جانبی
 

بخش اول تنظیمات مربوط به Spam Mail یا هرزنامه است. یاهو به‌صورت پیش فرض یك سری از نامه‌ها را به عنوان Spam فیلتر كرده و در پوشه Bulk شما می‌ریزد. اما این فیلتر كردن چندان هم دقیق نیست و شما برای كم كردن اشتباه‌های این فیلتر می‌توانید تنظیمات خاص خود را انجام دهید. در قصمت اول (Spam Protection) تنظیمات اولیه مقابله با هرزنامه صورت می‌گیرد و با كلیك روی این گزینه به صفحه تنظیمات وارد می‌شوید. اگر می‌خواهید به‌طور كلی بی‌خیال این حفاظت یاهو شوید روی این ( Turn Spam Guard Off) كلیك كنید. اگر نمی‌خواهید یاهو هرزنامه‌هایی را كه به‌صورت پیش فرض به پوشه Bulk منتقل می‌كند را نگه دارد با انتخاب گزینه اول در بخش دوم كاری كنید كه این نامه‌ها به محض دریافت پاك شوند. اما بهتر است با انتخاب گزینه  ...Save These Message In the    آن‌ها را برای مدتی نگه دارید تا بتوانید بعد از مرور آنها را حذف كنید.  می‌توانید از یاهو بخواهید آن‌ها را برای 1 یا 2 هفته و یا یك ماه نگهداری كند و سپس آنها را حذف كند.

 گزینه دوم بخش Spam كه با عنوان Anti-Spam Resource Center مشخص شده شما را  به این صفحه می‌برد و آخرین اطلاعات در مورد ترفندهای مقابله با هرزنامه و امكانات جدید یاهو در این مورد و هزاران مطلب دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.در بخش Block Addresses می‌توانید آدرس‌های ایمیل خاصی را كه دوست ندارید از آن نامه دریافت كنید را مسدود نماید. برای این منظور روی این گزینه كلیك كنید. آدرس مورد نظر را وارد نموده و روی دكمه Add Block كلیك كنید. حالا آدرس مورد نظر شما به به لیست پایین كه قبلا خالی بود اضافه می‌شود و اگر زمانی پشیمان شدید می‌توانید آدرس مورد نظر را انتخاب و سپس دكمه Remove Block را فشار دهید.

غیر فعال کردن bulk  در یاهو : یاهو ایمیل هایی را که هرز نامه تشخیص می دهد به جای قرار دادن در Inbox  در قسمت bulk  قرار می دهد. این ایمیل ها به طور خودکار در این قسمت یک ماه یکبار پاک می شود.برای تغییر این تنظیمات پس از ورود به ایمیل خود در یاهو در سمت راست بالا روی Options   کلیک کنید در صفحه جدید در قسمت mail options  روی  Spam Proection  کلیک کنید . اگر می خواهید چک کردن هرز نامه بودن ایمیل ها را غیر فعال کنید . در قسمت Spam filter   روی  Turn Spam Guard Off  کلیک کنید. اگر هم  می خواهید هرزنامه ها به صورت مستقیم حذف شده و در BULK  قرار نگیرند گزینه Immediately delete these messages upon receipt   را در قسمت Spam Filter   انتخاب نمایید. برای اعمال تغییرات save change  در پایین صفحه را هم فشار دهید .

2- با رفتن به بخش Filters می‌توانید نامه‌هایتان را به صورت خودكار مرتب كنید شما می‌توانید با تعریف فلیترهای مختلف از یاهو بخواهید كه نامه‌های شما را دسته بندی كند با كلیك روی این گزینه به پنجره جدیدی می‌روید. برای اضافه كردن فیلتر جدید روی گزینه Add كلیك كنید. در منوی باز شده باید اول نام فیلتر را مشخص كنید. شما  می‌توانید نامه‌های رسیده را بر اساس چهار متغیر “ فرستنده - دریافت كننده - عنوان و متن نامه ” مورد ارزیابی قرار دهید. مثلا اگر می‌خواهید نامه‌هایی كه از Gmail دریافت می‌كنید در پوشه خاصی وارد شوند كافی است در بخش Form Header شما كلمه Gmail را وارد كنید. در بخش پایین نام پوشه را انتخاب نمایید و اگر پوشه جدیدی می‌خواهید گزینه New Folder را انتخاب كنید.

تقسیم کردن ایمیل های رسیده به یاهو : آیا می خواهید چگونه می توان در یاهو هر ایمیل به یک فولدر مخصوص به خود برود ، پس بخوانید : برای اینکار وارد ایمیل یاهوی خود شوید . در قسمت راست ، بالای صفحه روی Option کلیک کنید . وسط صفحه ای که می آید و در بخش Management روی Filters کلیک کنید .

پس از اینکار برای اضافه کردن یک فیلتر برای انتقال ایمیل های مورد نظرتان به یک فولدر خاص روی Add کلیک کنید . پس از اینکار در قسمت Filter Name نام فیلتر مورد نظر خود را وارد کنید . سپس اگر می خواهید برای ارسال کننده ایمیل شرط خاصی را اعمال کنید در مقابل From Header نام یا قسمتی از نام ارسال کننده مورد نظر را تایپ کنید . می توانید با انتخاب Contains مشخص کنید که قسمتی از نام یا ایمیل ارسال کننده بایدحاوی کلمه تایپ شده باشد، انتخاب Does not contains مشخص می کند که ارسال کننده نباید حاوی چنین کلمه ای باشد . همچنین Begins with و ends with ابتدا و انتهای نام ارسال کننده را مشخص کنید و نیز برای اعمال شرط روی دریافت کننده ایمیل در مقابل To/CC header کلمه مورد نظر را تایپ کنید . اعمال شرط روی Subject و بدنه (Body) ایمیل هم می توانید در مقابل هر کدام کلمه مورد نظر را وارد کنید . در پایین صفحه در مقابل Move the message to …. فولدری را که می خواهید ایمیل ها به آن منتقل شوند و برای ایجاد یک فولدر جدید


3- با رفتن به قسمت Signature شما می‌توانید امضایی برای اضافه شدن در زیر همه نامه‌های ارسالی‌تان تهیه كنید. این امضا می‌تواند یك متن ساده و یا یك به‌صورت( HTML) باشد.  اگر می‌خواهید فقط یك متن ساده را وارد نمایید متن را تایپ نموده و سپس در كنار Add Signature To تیك بزنید و دكمه Save را فشار دهید. اگر می‌خواهید امضای شما سر و شكل بهتری داشته باشد می‌توانید روی گزینه (Color Graphics) كلیك كنید شما می‌توانید رنگ حروف و فونت‌ها را تغییر داده و حتی شكلك اضافه كنید. بعد از اتمام كار مراحل بعدی را مانند حالت متن تكرار كنید. به این ترتیب از این به بعد به انتهای تمام نامه های ارسالی از طرف شما این امضا اضافه می‌شود.

4- شما می‌توانید در زمان رفتن به مسافرت و یا زمانی كه فرصت چك كردن نامه‌های‌تان را ندارید به آنها رسیدگی كنید. برای این منظور روی گزینه Vacation Response كلیك کنید.  در این قسمت شما می‌توانید متنی را وارد كنید تا به صورت اتوماتیك برای تمام كسانی که  برای شما نامه ارسال كرده‌اند فرستاده شود. در بخش اول شما باید تاریخ شروع و پایان مسافرت را معلوم كنید. در بخش بعدی متن نامه را تایپ نموده و در قسمت آخر در صورت لزوم متن ویژه‌ای برای نامه های ارسالی از سایتی خاص مشخص كنید. برای مثال می‌خواهید متن خاصی را در جواب كسانی كه از Gmail برای شما نامه ارسال می‌كنند بدهید. اول متن رسید را وارد نمایید و در قسمت پایین Gmail.com را وارد نمایید. با زدن Turn Auto-Response on كار تمام است. 

اكثر كاربران سرویس ایمیل هر كدام از چند آدرس مختلف استفاده می‌كنند. اما اگر شما از كنترل هر روز چند صندوق پستی متفاوت خسته شده‌اید می‌توانید به وسیله گزینه Mail Accounts این مشكل را حل كنید. بعد از كلیك روی این گزینه شما وارد صفحه جدیدی می شوید. برای شناسایی این ایمیل‌ها را مشخص كنید تا آنها را سریعا از میان نامه های Account های دیگر تشخیص دهد اگر خواستید بعدها این تنظیمات را تغییر دهید و یا حتی Account خاصی را حذف كنید می‌توانید در صفحه اول تنظیمات Email Account از گزینه های Edit و Delete استفاده كنید.

6- یكی از بخش‌های مهم این قسمت كه شما باید حتما با آن آشنا شوید General preferences است. در این بخش شما می‌توانید تنظیمات اصلی پست الكترونیك خود را تغییر دهید. در اولین قدم شما می‌توانید نام خود را به عنوان فرستنده نامه در Form Name تغییر دهید. اگر شما می‌خواهید پاسخ دوستانتان به ایمیل‌های ارسالی از طرف شما ( در صورت انتخاب گزینه Reply ) به آدرس ایمیل دیگری ارسال شود می‌توانید در بخش To Reply این آدرس را وارد نمایید.

در قسمت Message Ordering شما می‌توانید نحوه نمایش نامه‌هایتان را تغییر دهید. به‌صورت پیش فرض نامه‌های جدید رسیده شما در بالای فهرست قرار می‌گیرد اما شما می‌توانید با انتخاب گزینه Ascending by Data از یاهو بخواهید نامه های جدید را در انتهای لیست نمایش دهد.

 در گزینه Message Per page هم شما می‌توانید تعداد نامه‌های نمایش داده شده در هر صفحه را تغییر دهید.

 در قسمت Special Folders در صورتی كه تمایل دارید یك كپی از نامه‌های ارسالی از طرف شما به‌صورت اتوماتیك در پوشه sent ذخیره شود كنار گزینه Save Your Sent Message تیك بزنید اگر هم نمی‌خواهید نامه‌هایی كه یاهو آن‌ها را هرزنامه تشخیص می‌دهد در پوشه Bulk ذخیره شوند می‌توانید تیك كنار گزینه Redirect Incoming را بردارید.

در بخش Composing Mail شما می‌توانید نوع ایمیل‌هایی را كه ارسال می‌كنید مشخص كنید. به‌صورت پیش فرض این گزینه روی حالت گرافیكی قرار دارد. شما می‌توانید با انتخاب گزینه دوم ابزار های گرافیكی یاهو در هنگام نوشتن ایمیل را حذف كنید.

در بخش بعدی تغییر گزینه Headers به Show All Headers باعث می‌شود كه در ایمیل‌های دریافتی شما اطلاعات كاملتری مانند IP فرستنده را به جای اطلاعات خواسته شده مشاهده كنید. در گزینه بعدی شما می‌توانید اندازه فونت نامه را تغییر دهید و در دو گزینه بعدی می‌توانید تعداد حداكثر كاركترهای نمایش داده شده در یك خط را برای مشاهده نامه‌ها و نوشتن نامه‌ها تغییر دهید.

در قسمت Replying شما می‌توانید نحوه نمایش نامه اصلی را در جواب خودتان مشخص كنید زمانی كه شما به نامه‌ای Reply می‌زنید می‌توانید با انتخاب گزینه اول در این قسمت مانع از نمایش نامه اصلی شوید. انتخاب گزینه دوم باعث نمایش تمام نامه اصلی می‌شود.

 یاهو برای راحت شدن ارسال نامه امكان كامل كردن خودكار آدرس‌ها را پیش بینی كرده است. این كار بر اساس نشانی‌های ذخیره شده توسط شما صورت می‌گیرد اگر می‌خواهید یاهو شما را در هنگام وارد نمودن نشانی كمك كند باید در قسمت Auto Complete گزینه اول را انتخاب كنید با این كار با وارد نمودن حرف اول یك نشانی یاهو موارد مشابه در فهرست ذخیره شده توسط شما را پیشنهاد می‌كند اگر هم احتیاجی به این سرویس ندارید گزینه دوم را می‌توانید انتخاب كنید. 

بخش  search shortcuts در ایمیل یاهو : تکنیک های سریعتر برای چک کردن ایمیل های ارسال شده در حساب ایمیل شما در یاهو  نیز وجود دارد . به این صورت که در صفحه اصلی به قسمت  search shortcuts  بروید در این صفحه دو گزینه پیش روی شما است:

کلیک روی گزینه اول تمام تصاویر که در نامه های شما وجود دارد به صورت کوچک نمایش داده می شوداز نامه های دریافتی آرشیو شده در پوشه های مختلف تا نامه های ارسالی شما کل اینها به ترتیب تاریخ ردیف می شوند و شما می توانید تصاویر مد نظر خود را دانلود کنید.

گزینه دوم نیز کامل شده گزینه قبلی است با این تفاوت که به غیر از تصاویر و عکس ، هرگونه فایل از قبیل فایل های متنی و اجرایی و ... را به نمایش در می آورد . یکی از کاربردهای این قسمت پیش نمایش فایل های موجود در نامه های نخوانده است در صورتی که نامه های دریافتی شما زیاد است به این قسمت مراجعه و فایل هایی را که می خواهید دانلود کنید

 

تنظیم Outlook  برای ایمیل یاهو :

برای اینکار باید نرم افزاری به نام YahooPops روی ویندوز خود نصب کنید و مطابق دستورالعمل های کفته شده در این نرم افزار Outlook  خود را تنظیم کنید . پس از نصب و اجرای این نرم فازار باید یک account جدید در Outlook   از نوع pop3 ایجاد کنید . به جای Username  و Password  در آن نام کاربری و رمز عبور یاهو خود را وارد کنید . در قسمت Incoming mail server (pop3)   و نیز Outgoing mail server ( SMTP )   هم Localhost  را وارد کنید .
ن : مصطفی شاهین زاده
ت : جمعه 17 آبان 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی
داستان روزانه
داستان کوتاه روزانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات